כתבו אלינו  מפת האתר  דף השער


עורכי דין


 

שמחה ניר, עו"ד

משעול גיל -', כפר סבא 44281

טל'  09-7424838, נייד 051-520000

פקס 09-7424873

 

כפר סבא, 8.3.04

 

לכבוד

מר מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה

הגב' עדנה ארבל, פרקליטת המדינה

הוועד המרכזי, לשכת עורכי-הדין

הוועד המחוזי, לשכת עורכי-הדין, תל-אביב-יפו

 

נכבדי,

 

הנדון: עו"ד אברהם פכטר - עניינים שבסגנון - תלונה

 

אני פונה אליכם בתוקף מעמדכם כ"קובל" לפי חוק לשכת עורכי-הדין, ואל כל אחד מכם בתוקף סמכותו המקבילה, כי כל ה"הסדרים" בין הקובלים השונים אין להם כל בסיס בחוק, ושום קובל אינו יכול להפנות מתלונן אל קובל אחר (מה גם שאני כבר פונה אל כולכם "יחד ולחוד".

 

אני עומד על כך שכל אחד מכם יפעיל את שיקול-דעתו הוא, ולא יגלגל את הטיפול לקובל אחר, מכח "הסדרים" אשר אין להם כל בסיס בדין (וזה חל גם על תלונות קודמות שלי אליכם). כמובן שאם קובל אחד הזדרז לנקוט הליכים, פטורים כל השאר, אבל אין זה אומר כי אפשר מראש לגלגל את האחריות לאחרים.

 

עו"ד פכטר, המציג את עצמו כ"עורך דין, המתמחה במשפט פלילי, צבאי וציבורי, והיה בעבר פרקליט צבאי, יועץ משפטי, שופט צבאי בדרגת סא"ל, סגן פרקליט מחוז ומשנה ליועץ המשפטי של מועצת העיתונות" כותב באתר nfc כהאי לישנא:

 

"הפירות הבאושים של החלטת בג"צ בנושא הסרט ... - כבר נושאים פרי",

 

ובמקום אחר, שם הוא אומר: "... מאחר ובג"צ ברצותו לחיות באולימפוס אקדמי ... תוך ניתוק מהמציאות וההתרחשויות בה - מתיר את הצגת הסרט ... וטופח על שכמו הנאור והליברלי, תוך פגיעה בצה"ל, בלוחמי המילואים שבחיים ובמיוחד באלה שחרפו נפשם - על שמירת ביטחון המדינה ופגיעה בחפים מפשע - ושמירה על כללי מלחמה".

 

הפרסום כאן: http://www.nfc.co.il/archive/003-D-4164-00.html?tag=8-18-13, ואני בכוונה השמטתי פרטים הנושעים לגופו של עניין, כי לא על דיעותיו של מר פכטר, אני מלין, אלא על סגנונו.

 

אציין עוד כי מר פכטר גם משתלח בחבר-לשכה אחר, אשר אמנם חטא בעבר, אבל שילם את חובו לחברה (וגם ללשכה), ואף נבחר לכנסת בבחירות דמוקרטיות – הכל בגלל דיעותיו הפוליטיות, השונות מדיעותיו של מר פכטר עצמו (וגם משלי, אבל זה עניין בפני עצמו, שאינו לענייננו).

 

חלילה לי מלבקשכם לסתום את פיו של מר פכטר, אבל הרי כבר נאמר: מותר לבקר, ואפילו בחריפות, אבל בסגנון מרוסן ומאופק, ולא בסגנון בוטה ומשתלח, וביטויים כגון "פירות באושים", בעיקר כאשר אומרם קושר אותם להחלטות בג"ץ אשר אינן לרוחו, הינם בגדר לשון ביבים, ולא לשון פרקליטים מנומסת.

 

אני פונה אליכם לה עמיד את מר פכטר לדין משמעתי על התבטאויותיו הבלתי מאופקות ובלתי מרוסנות, ועל סגנונו הבוטה והמשתלח.

 

בכבוד רב,

 

 

שמחה ניר, עו"ד

 

 

פורום קימקא    כתבו אלינו

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חזור למעלה

כתבו אלינו  מפת האתר  דף השער


עורכי דין