כתבו אלינו  מפת האתר  דף השער


ענייני דיומא


 

 

 

ענייני דיומא, מאי 2004

23.5.2004

מה עושים עכשיו?

מה לא נאמר על הבחירה הזאת של השופטים לבית המשפט העליון? חה"כ מיכאל איתן, יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, של הכנסת הגדיר אותה כ"מבישה", ואחרים עוד החמירו יותר.

עובר להשבעת השופטים בפני נשיא המדינה, ועל דעת חברים נוספים, שלחתי אל חה"כ איתן, ואל כל חברי הוועדה שבראשותו מכתב בו אני מזמין אותו ואת הוועדה לפנות אל נשיא המדינה, עד שהכנסת תיתן דעתה על הרוויזיה הדרושה.

כדי להבהיר לנשיא המדינה עד כמה הוועדה רצינית הצעתי לכלול בפנייתה של הוועדה לנשיא גם רמז, לפיו קיימת, במסגרת כל רוויזיה, גם אפשרות חוקית לבטל לא רק את בחירתם של שופטים, אלא אפילו את מינויים, אם בינתיים הם מונו, ולא רק את המינוי, אלא אפילו כל החלטה שהם נתנו – והכל לגיטימי, משום שהציבור (המיוצג ע"י חברי הכנסת) הוא הצרכן של מערכת המשפט, ואם שליחיו – קרי: הוועדה לבחירת שופטים – מעלו בשליחותם ובחרו "בשבילו" שופטים בדרך "מבישה", הציבור רשאי לומר להם את מנחתכם זו איני מקבל, קחו אותה בחזרה.

מכתבי אל יו"ר וחברי ועדת החוקה, חוק ומשפט.

ימים יגידו.

 

16.5.2004

גילוי-הדעת

את דעתי על הליכי הבחירה, יחד עם הצעה לרפורמה, אשר הוקדשה לחברי לספסל הלימודים, חה"כ רוני בר-און, שלחתי אליו, עם העתקים לחה"כ איתן ולשאר חברי הכנסת והשרים.

אין תגובה.

 

10.5.2004

ח"כ אחד ענה!

על מכתבי מיום 5.5.2004 (ראה הרקע למכתבי, כאן) הגיב רק חבר הכנסת רשף חן, יו"ר סיעת שינוי בכנסת – סיעתו של שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד.

זו תגובתו;

וזו תשובתי לתגובתו.

 

6.5.2004

יום שחור!

היום התכנסה הוועדה לבחירת שופטים לפיינל-פור.

התוצאה ידועה (והייתה ידועה מראש).

 

5.5.2004

הכנסת כמרקחה: על ה"התערבות" בדיוני הולב"ש

ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת דנה, עפ"י דרישת שליש מחבריה (כנדרש עפ"י התקנון) בהליכי הועדה לבחירת שופטים, כאשר "מסמר הבוקר" הוא – איך לא! – בחירתה הצפוייה של עדנה ארבל לביהמ"ש העליון.

ח"כים מן השמאל (אופיר פינס, זהבה גלאון) נזעקו שמיים-וארץ: לא יעלה על הדעת שתהייה התערבות פוליטי בבחירת השופטים!

וחה"כ פינס עוד הוסיף: זהו "סיכול ממוקד"!

ואני אומר: נו, באמת ... פוליטיקה? בטח פוליטיקה. כל מה שנוגע לציבור זה פוליטיקה. אם ירצו למנות למשטרה מפכ"ל בעל עבר פלילי, לציבור ולנבחריו ישנה הזכות המלאה לדעת כיצד, מדוע ולמה הדברים נעשים, ועל איזה בסיס מתמנים אנשים למשרות ולכהונות אלה ואחרות.

זה מכתבי אל חברי הכנסת והשרים.

נראה כיצד יגיבו.

 

ענייני דיומא, אפריל 2004

ענייני דיומא, מארס 2004

ענייני דיומא, פברואר 2004

כתבו לנו

לפורום

                         

חזור למעלה

כתבו אלינו  מפת האתר  דף השער


ענייני דיומא