כתבו אלינו    מפת האתר    דף השער


 רמת השופט


 

 

שמחה ניר, עו"ד

משעול גיל -', כפר סבא 44281

טל'  09-7424838, נייד 050-7520000

פקס 09-7424873

www.quimka.com

quimka@quimka.com

 

כפר סבא, 14.7.2005

7  דפי  פקס'

לכבוד

השופט אהרן ברק

נשיא ביהמ"ש העליון

ירושלים

נכבדי,

הנדון:  עכשיו אתם אומרים מה שאני אמרתי תמיד, ועכשיו אתם נוכחים שצדקתי תמיד – ובמקום להגיד תודה אתם עדיין רודפים אותי

קרא נא בבקשה את המצורף למטה, אותו קיבלתי אמש בדואר האלקטרוני, ואת המצורף הנוסף, אשר התפרסם אחרי שכבר כמעט חתמתי על מכתבי זה, ואל תגיד לי "באיזה סגנון אדוני מדבר", כי אני בסך-הכל מביא לך קולות מן הרחוב, כדי שתעשה בדברים האלה מה שאתה מבין שצריך לעשות.

עכשיו גם אתם (מנהל בתי המשפט בועז אוקון, ללא ספק על דעתך, וממילא ע"ד מערכת המשפט כולה) אומרים את זה, ואתם, כבר שלושים שנה ויותר, "מקבלים את הביקורת באהבה", ורודפים אותי על הביקורת הזאת, אשר לעולם לא תוכלו להשתחרר ממנה, אלא על ידי הטיית-אוזן, והקשבה, אבל אם אני הייתי אומר את הדברים האלה ממש, הייתם שוב מתריסים כנגדי "באיזה סגנון אדוני מדבר",..

אני, אגב, מעולם לא הזכרתי את המילה "שחיתות" בהקשר עם מערכת המשפט, אלא, אולי, אחרי שאתם – בין השאר כדי להכות בי – הרחבתם את המושג "בית המשפט" גם אל ה-back office, ואת המושג "שחיתות" מ"שחיתות קשה ומתפשטת" גם לשחיתות "רכה", אשר "דווקא היא מסכנת את החברה בישראל".

אבל אתם לא אביתם שמוע.

בסוף שנת 2000, או אולי בתחילת שנת 2001, הזהרתי אתכם מפני מכה אנושה וכואבת תוך חמש שנים, ואחד האופנים בהם הדבר עשוי להתבטא, כך צפיתי, הוא רצח שופט – והכל בגלל שמערכת המשפט לא מקשיבה לבעלי הדין.

התחזית שנתתי אז (ראה בסוף הפרק השלישי, כאן) בדבר "מכה אנושה וכואבת", הייתה כי "מי שלא מוכן לקיים את בדק-הבית הזה, מי שסבור כי אמונו של הציבור במערכת המשפט מחוסן מפני שחיקה, עשוי לחטוף מכה אנושה וכואבת, ולקום בוקר אחד עם כאבי-גב נוראים. זה יכול להיות תוך שנה, וזה יכול להיות תוך חמש שנים, אבל זה יכול להיות עוד לפני שהדברים הכתובים כאן יראו אור".

אותה "מכה אנושה וכואבת" שאני צפיתי למערכת המשפט יכלה, כך אמרתי, להתבטא באחת מאלה (לא רשימה ממצה):

                          א.                ניסיונות לשחד שופטים, חלקם יצלחו וחלקם לא;

                          ב.                פגיעה בשופטים, כולל רצח;

                           ג.                 התאבדות של יחיד או של קבוצה עם גילוי מחאה פומביים על אטימות וחוסר צדק במערכת;

                          ד.                "חאראקירי" מוסרי: התפטרות של שופט המלווה בהתנצלות פומבית "בשם מערכת המשפט לדורותיה", יחד עם הכאה-על-חטא, בין על חזהו-שלו, בין על חזם של אחרים ("עם שופטים כאלה איני מוכן לשבת יחד");

                          ה.                חאראקירי ממש: התאבדות של שופט, מלווה באותה הכאה-על-חטא.

אבל אתם לא אביתם שמוע, וקיבלתם את זה בפנים, תוך פחות מארבע שנים.

ואכן, תוך פחות מארבע שנים נרצח השופט עדי אזר ז"ל, ואיש לא בא אלי ואמר שמחה, צדקת, אכן טחו עינינו מראות. זה היה חלק מפריט ב' ברשימה שלי, אבל פגיעות קלות יותר, במובן של איומים על פגיעה בשופטים, היו גם כן, אבל בכך לא היה שום חידוש, כי כאלה היו גם קודם.

גם פריט ד' ברשימה שלי התממש בחלקו, תוך קצת יותר מארבע שנים: באמצע חודש מארס, 2005, התפטרה השופטת נירה לידסקי, ואת מה שהיה לה להגיד על ה"מערכת" (או, למען הדיוק, על "המערכת") היא אמרה, בין השאר, בראיון לדורית גבאי (סופשבוע, מעריב, 25.3.2005).

ועכשיו פריט א': אמנם עדיין בשלב החקירה, אבל כל הסימנים מראים כי מערכת המשפט לא תצטייר יפה במיוחד מהפרשה הזאת.

אבל אתם לא אביתם שמוע.

אתם רדפתם אותי גם על הביקורת שלי על בתי המשפט לתעבורה, אבל בזכות הביקורת שלי עליהם, ובזכות התיקים שניהלתי בהם, התת-מערכת הזאת, אשר עד לפני כעשרים שנה הייתה החצר האחורית של מערכת המשפט (כב' השופט דב לוין ז"ל אמר עליה אז, בין השאר: "כאשר שופט שומע 400 – 500 תיקים ביום לא יכולה להיות עשייה של צדק"; "לא לכל שופט תעבורה הייתי נותן מינוי של שופט בימ"ש השלום") עלתה בחלק ה"מוסדי" של המשוב אשר פורסם אתמול (ועל החלק ה"מוסדי" הזה הרי אין לכם השגות) לראש הטבלה של בתי המשפט, ועוד במגמה של עלייה (בעוד שהתת-מערכת של ההוצאה לפועל,אשר "הנחתי" לה לפני כעשרים שנה, נמצאת בתחתית הטבלה, ועוד במגמה של ירידה.

ואתם עדיין לא מכירים בחשיבותה ובתועלתה של הביקורת, ובפועלו של עו"ד שמחה ניר (לו אתם מייחסים "חוסר כבוד לבית המשפט", כאשר הוא, לכל היותר, עושה במקומכם את מה שצריכים הייתם אתם לעשות לשופטים אשר לא מכבדים את המוסד בו הם מכהנים).

ואתם ממשיכים לחטוף, ולא חשים איך הטבעת נסגרת עליכם.

ראה בנספח למטה מה חטפתם במשך יום אחד בלבד (ואם אתה רוצה "לינקים" חיים כדי לראות גם את הקולות – תוכל לקרוא את הדברים האלה באתר אשר כתבתו לעיל).

וגם את אלה חטפתם תוך אותן חמש שנים, כפי שחזיתי, אבל אתם לא אביתם שמוע: אתם רוקדים כאילים (אולי אפילו כאלים), משיקים כוסיות על סיפון ה"טיטאניק" הטובעת, חיים את "ימי פומפיאה האחרונים".

ומה אתם אומרים לנער של אנדרסן כשהוא אומר לכם כי הספינה טובעת? אתם אומרים לו "באיזה סגנון אדוני מדבר!!!"...

אתה אומר לא פעם (ראה, למשל, הארץ, 17.11.99, ההדגשה שלי):

"אנחנו מחפשים, מבקשים וזקוקים לביקורת יותר מהרשויות האחרות ... בוודאי שבית המשפט העליון טועה ... אנחנו טועים ואנחנו גם מודים בטעויות שלנו".

אבל מי ש"מחפשים, מבקשים וזקוקים לביקורת יותר מהרשויות האחרות" צריכים לקבל באהבה את עו"ד שמחה ניר ואת הביקורת שלו, ולא לרדוף אותו כ"אוייב-המשטר" – וזה מה שאתם עושים: רומסים את הביקורת, ו"הודאה בטעויות" זה, לגביכם, "משהו גס" – אלא אם אתם מוזמנים לכנסת, ונלחצים אל הקיר.

אהרן ברק, נותרה לך בקושי שנה להודות בטעויות. שופטים אשר החלו "להודות בטעויות" רק אחרי הפרישה נתקלו בבוז גלוי, בבחינת "בוקר טוב, אליהו, איפה היית עד עכשיו?".

אהרן ברק, נותרה לך בקושי שנה להודות בטעויות, ולהציל משהו מאמון הציבור בבתי המשפט – אמון אשר עדיין לא נשחק כליל, אבל המגמה ברורה, והכתובת על הקיר.

זכור מה אמר לך, לפני שנים, הידיד מכפר-סבא, בהציעו לכם – לכל המערכת – את עזרתו. ההצעה הזאת עדיין בתוקף, והיא הדרך היחידה שעדיין נותרה לכם להראות שאזנכם כרוייה לביקורת, ושאתם מקבלים אותה באהבה – לא כ"מנטרות וסיסמאות", אלא באהבת-אמת.

בכבוד רב,

 

שמחה ניר, עו"ד

העתקים: ח"כ מיכאל איתן, יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, הכנסת, ירושלים

   ח"כ ד"ר יורי שטרן, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, הכנסת, ירושלים

מצורפים: מה שקיבלתי אמש בדואר האלקטרוני + כתבה נוספת

 

 

 

----- Original Message -----

From: Eric

To: info@court.org.il

Sent: Thursday, July 14, 2005 3:19 AM

Subject: סקירה: 24 שעות של שלטון החוק במדינת ישראל

 

 

אני קורא וקורא ושואל.... הדג הזה ללא ספק מסריח. אבל מאיפה, לעזאזל?

 

 

 

 

שופטת בית משפט בבאר שבע נחקרת במשטרה
13.07.2005 10:16

נחשפה פרשה בה מעורבת שופטת בית משפט לענייני משפחה בבאר שבע, וחברה לחיים בכיר בשרות בתי הסוהר.

 

היחידה המרכזית בתל אביב (ימ"ר) החלה לחקור באזהרה את השופטת, אוסנת אלון לאופר בחשד שהזמינה דרך אדם נוסף פלטי שיחות מחברת פלאפון שהושגו במרמה.

השיחות היו של חברה לחיים, קצין בכיר בשרות בתי הסוהר ומפקד מיתקן כליאה רגיש ביותר בדרום (כלא דמון).

במהלך היום נחקר גם החוקר הפרטי אמיר אברמסון תושב הדרום אשר לבקשת השופטת עקב אחרי חברה לחיים.

השופטת אוסנת אלון-לאופר מונתה לשופטת בזכות קשרי האהבהבים שהיא ניהלה עם שפע של בכירים במערכת המשפטית, המשטרתית והפרלמנטרית, ולאחר שהקריירה שלה כעורכת דין נכשלה והחלו להצטבר נגדה תלונות חמורות של לקוחות בגין מעשי הונאה ומעילה באמון.

בשנת 1985 סיימה (בהצטיינות, לטענתה) את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב.
בשנים 1984-1985 התמחתה אצל השופט יוסף חריש בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובמשרד עו"ד שאת שמו היא מבקשת להצניע, מטעמים ברורים... 
בשנת 1985 הוסמכה כעורכת דין. בשנים 1985-1995 עבדה כעו"ד עצמאית.
וכבר במאי 1996 מונתה לכהונת שופטת (משפחה ונוער) בבית משפט השלום במחוז הדרום בלא שעברה מבחני התאמה וכישורים ולמרות המידע הבעייתי שהצטבר כנגדה.

http://www.global-report.net/a.php?c=gg&a=1311489&rc=il

 

 

ח"כ מיכאל איתן: אם במדינת ישראל רוצים להלחם בשחיתות - צריך לבער את השחיתות ממערכת המשפט תחילה
14.07.2005 0:30

יו"ר הועדה לעניני ביקורת המדינה ח"כ ד"ר יורי שטרן אומר כי מערכת המשפט "מלאת רקבון. השחיתות הפכה לנורמה והפרוטקציה חוגגת". מנהל בתי המשפט בועז אוקון אישר את הדברים למעשה ואמר כי "התופעה של מינוי קרובי משפחה היא רקבון ויש לעוקרה מהשורש. על מערכת בתי המשפט להיות טובה מן האחרים. במבחן זה לא עמדנו".

 

יו"ר הועדה לעניני ביקורת המדינה ח"כ ד"ר יורי שטרן אומר כי מערכת המשפט "מלאת רקבון. השחיתות הפכה לנורמה והפרוטקציה חוגגת". דבריו נאמרו במהלך ישיבתן המשותפת של הועדה לעניני ביקורת המדינה וועדת החוקה שעסקה במימצאי דו"ח מבקר המדינה על העסקת קרובי משפחה בהנהלת בתי המשפט, ומתמחים במשרד המשפטים.

דו"ח מבקר המדינה מלמד על תופעות שחיתות חמורות ביותר במערכת המשפט ובכלל זה מתמחים מתקבלים למשרד ללא מכרזים וכי הם מועסקים בתנאי עבדות: שכרם, שכר מינימום והם אינם מתוגמלים על שעות נוספות בניגוד לחוק.

הדו"ח נמנע מלעסוק בבעיה האמיתית, לפיה מערכת המשפט הפכה לסידור עבודה לעקרות בית מובטלות ומאהבות וחסרות כישורים, של בכירים במערכת המשפט, וכי השחיתות החמורה המיוחסת לצחי הנגבי, לדוגמא, לעוזי כהן וליתר חברי מרכז הליכוד הינה כאין וכאפס לאומת ההפקרות ומינויי מקורבים בניגוד לכישוריהם המקצועיים במערכת המשפט עצמה.

בדיון בכנסת נשמעו ביטויים חריפים המתייחסים למתרחש במערכת המשפט. ח"כ רן כהן אמר כי מהדו"ח עולה תמונה "שחורה משחור", וכי על משרד המשפטים להוות דוגמא ומופת לכל המגזר הציבורי.

יו"ר ועדת ביקורת ח"כ יורי שטרן אמר כי תפירת מכרזים לאנשים במערכת היא רעה חולה וידועה כמו גם העסקת קרובי משפחה, אך כשהדבר מתרחש במשרד המשפטים ובמערכת בתי המשפט, הפגיעה ביסודות המשפט התקין קשה במיוחד.

ח"כ מיכאל איתן יו"ר ועדת החוקה אמר כי במדינת ישראל יש קבוצות שהן "מעל לכל ביקורת ואם יש ביקורת – מטילים חרם". איתן הוסיף כי "אם במדינת ישראל רוצים להלחם בשחיתות – יש להתחיל מלמעלה."

מנהל בתי המשפט בועז אוקון אמר כי "התופעה של מינוי קרובי משפחה היא רקבון ויש לעוקרה מהשורש. על מערכת בתי המשפט להיות טובה מן האחרים. במבחן זה לא עמדנו".

http://www.global-report.net/a.php?c=gg&a=1311533&rc=il

 

 

 

אקטיביזם אזרחי בבית המשפט (סירטון וידאו)
13.07.2005 23:26

האם הונדליזם השיפוטי של אהרון ברק עובר כעת לצד השני של האולם? סרטון וידאו ממצלמות האבטחה בבית המשפט המחוזי בחיפה מתעדות קטטה בבית המשפט, במסגרתה נהרס אולם בית המשפט, מוכים עורכי הדין, השופטים נכלאו בחדרם על ידי המאבטחים והקלדנית נמלטת כל עוד נפשה בה. חזון "איש הישר בעיניו יעשה" עובר לצידו השני של אולם בית המשפט...

 

http://www.global-report.net/a.php?c=gg&a=1311314&rc=il

 

אם זו מערכת המשפט, מה בעצם רצו מש"ס וממרכז הליכוד?

מה ההבדל בין עוזי כהן לאהרון ברק? שזה "אנס מנומס" וההוא סתם מתבטא פחות מדופלם, רהוט וחלקלק ?

 

 

 

 

 

 

חשיפה: השופטת והחוקר הפרטי קיימו יחסי גומלין על-חשבון תיקי בית משפט

עיקרי היחסים בין השופטת אלון-לאופר לבין החוקר אברמסון, המיודדים שנים רבות: השופטת ממנה את החוקר כעד מומחה ו/או ממליצה עליו כחוקר פרטי בתיקי בית משפט הנדונים בפני הצדדים בתיקים שבפניה כך עשתה גם לאחר ששכרה את שירותיו לחקור האם בן זוגה בוגד בה תמורת העבודה שביצע עבורה לא שילמה השופטת מכספה הפרטי

מאת: יואב יצחק | | www.Nfc.co.il

 

 

[צילום: בוצ'צ'ו]


 


החקירה

שופטת בית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע, אסנת אלון-לאופר, קיימה עם החוקר הפרטי, אמיר אברמסון, יחסי גומלין אסורים על-חשבון תפקידה השיפוטי. כך עולה מהמידע שהובא בלעדית ל-
Nfc.

נודע, כי היחסים בין השניים חרגו הרבה מעבר להיכרות והזמנה לכאורה של רישומי שיחות הפלאפון של בן זוגה. על-פי המידע שהובא אלינו, קשרי גומלין בין השניים עולים כדי עבירת שוחד. כל זאת, לכאורה, על-חשבון הצדדים בתיקים בהם שפטה בתפקידה כשופטת בית המשפט לענייני משפחה.

יחסי הגומלין

חוקרי המשטרה העוסקים בפרשה, התמקדו עד כה בחקירת העבירות המיוחסות לשניים על-פי חוק האזנות סתר. ואולם, החוקרים טרם עלו על המסלול הבא: בדיקת המידע, הנחשף כאן לראשונה, לפיו השניים קיימו ביניהם קשרי גומלין אסורים, כפי המפורט להלן:

- השופטת והחוקר מקיימים קשרי ידידות שנים רבות;

- למרות זאת - השופטת נהגה להמליץ על החוקר לביצוע בדיקות מיוחדות, בתפקידו כחוקר פרטי, לרבות בדיקת פוליגרף;

- השופטת נהגה לשמוע את אברמסון כעד מומחה במשפטים שהובאו לדיון בפניה, מבלי לגלות לצדדים את דבר ידידותם;

- זמן קצר אחרי חג הפסח, ביקשה השופטת את עזרתו של אברמסון כדי לבצע חקירה אודות בן זוגה, לאחר שחשדה כי הוא מתרועע עם נשים אחרות. אברמסון פנה לחוקר פרטי אחר, והזמין אצלו את רישומי השיחות של בן זוגה, המשמש מפקד כלא נפחה.

- גם לאחר מכן, הוסיפה השופטת להשתמש בשירותיו המקצועיים, ולפי המידע היא אף מינתה אותו שוב, תוך ניצול תפקידה השיפוטי, כחוקר וכעד שיופיע בפניה במשפט שנדון אותה תקופה בפניה.

- וחמור מכל זאת - השופטת לא שילמה לחוקר הפרטי תמורה כספית עבורה העבודה שביצע עבורה.

באת-כוחו של החוקר, עו"ד סוזי שלו, אישרה כי אכן - השופטת מינתה את החוקר הפרטי כחוקר וכעד מומחה, בתקופה שהיו מיודדים באופן אישי. "היא הטילה עליו כל מני משימות", אמרה. "הידידות בניהם נמשכה הרבה שנים".

לדברי עו"ד שלו, אברמסון הופיע בפני השופטת מדי פעם, והידידות ביניהם נמשכה הרבה שנים. עו"ד שלו אמרה עוד ל-
Nfc, כי אברמסון והשופטת שוחחו ביחידות גם בתקופה שהוא נחשב עד מומחה והופיע בפניה. עו"ד שלו ציינה, כי אברמסון גילה את האמת בחקירה: השופטת היא שביקשה ממנו להזמין את רישומי השיחות.

לשאלה האם שילמה השופטת עבור העבודה שביצע עבורה החוקר הפרטי - גם אם אכן מדובר, כטענתה, רק בגילוי מידע אודותיו ולא בהזמנת רישומי השיחות - אישרה עו"ד שלו, כי אכן, השופטת לא שילמה מאומה לחוקר הפרטי, וכי החוקר עצמו לא ביקש תמורה כספית, וזאת בשל יחסי הידידות ביניהם.

השופטת יצאה לחופשה

הפרשה הזו גורמת מבוכה רבה ביותר להנהלת בתי המשפט ולנשיא אהרן ברק. בבוקר, לאחר שהתחזק החשד כי השופטת מעורבת בהזמנת רישומי השיחות, הודיעה השופטת להנהלת בתי המשפט כי היא מבקשת לצאת לחופשה. בקשתה התקבלה בו במקום.

נוצר ביום:

  14/07/2005  

  |  

עודכן ביום:

  14/07/2005 14:34:57  

 

רשימות נוספות:

  יואב יצחק

 

 

 

כתבו לנו

פורום

חזור למעלה

 

 

 

כתבו לנו

פורום

חזור למעלה

 

חזור למעלה

כתבו אלינו    מפת האתר    דף השער


רמת השופט